אוליצקי – קבוצת התשתיות והפיתוח מהגדולות בישראל

קבוצת אוליצקי הינה מחברות התשתית והפיתוח הגדולות בישראל. הקבוצה מבצעת פרויקטים רבים של עבודות הנדסה, עבודות ימיות והקמת תשתיות בהיקף שנתי כולל של כרבע מליארד ש"ח. הקבוצה מאגדת בתוכה מספר חברות המעסיקות כ- 250 עובדים ובהם עשרות מהנדסים, נהגי משאיות, מפעילי ציוד כבד ועוד.
לרשות החברה עומד צי גדול של משאיות וכלים כבדים (צמ"ה), המשמשים אותה לצורך פעילותה ולצורך מתן שירותי הובלה ושירותים לחברות קבלניות אחרות.

קבוצה עם הסטוריה 

 

קבוצת אוליצקי החלה את פעילותה כחברה משפחתית בהנהלתו של משה אוליצקי בשנת 1973 ומצבת העובדים שלה עמדה בתחילת דרכה על כ-25 עובדים בלבד. בעקבות ניהול יעיל, חסכוני ומוצלח של בעלי החברה, והודות לכושר הלוגיסטי המצויין והיכולת שהפגינה עם השנים בביצוע איכותי וחסכוני של פרויקטים הנדסיים מורכבים, התרחבה החברה וכיום היא מנוהלת על ידי דור שלישי של בני המשפחה.

הנהלת החברה

 

מנהלי החברה החלו את דרכם בחברה עם סיום שירותם הצבאי והתנסו במגוון תפקידים שאפשרו להם להכיר מקרוב את פעילות החברה על כל רבדיה. מסלול קריירה שהחל בשטיפת כלים במוסך, דרך עבודה כמכונאים, מפעילי ציוד, מנהלי עבודה, מנהלי פרוייקטים ועד להנהלת החברה, שנים אשר הקנו להם ידע רב, ניסיון וסמכות מקצועית שמקרינה הן כלפי פנים והן כלפי חוץ.

ציי רכב וצמ"ה

 

לרשות החברה עומד צי גדול של משאיות וכלים כבדים (צמ"ה), המשמשים אותה לצורך פעילותה ולצורך מתן שירותי הובלה ושירותים לחברות קבלניות אחרות. קבוצת אוליצקי מחזיקה כ- 250 יחידות של ציוד מכני ממונע הכולל: רכינות קשיחות, משאיות ענק ל- 100 טון ול- 75 טון, יעים אופניים (שופלים), מחפרים, מפלסות, טרקטורים, בולדוזרים ועוד.

תקנים

 

החברה מנוהלת על פח תקן האיכות ISO
2008:9001 סומפרטי הביצוע המקובלים בישראל

להשקיע בעבודה. להשקיע בעובדים.

הנהלת החברה מורכבת מאנשים אשר עמלו ובנו קריירה ב- 10 אצבעות, ללא עשיית הנחות על אף קרבתם המשפחתית למייסד החברה. השקעה בעבודה ובאיכותה הם מסימני ההיכר של קבוצת אוליצקי. זו הסיבה שהחברה משקיעה בעובדיה ומעניקה להם הדרכות מקצועיות לשיפור ההתנהלות ופעילות רווחה עניפה.

בטיחות מונעת אסון

החברה שמה דגש מיוחד על גיהות ובטיחות בעבודה, החל מנהלי בטיחות קפדניים וכלה בשורה ארוכה של הדרכות בטיחות במהלך השנה. בחלק מהדרכות אלו מחוייבים להשתתף גם קבלני המשנה של החברה. להרחבה בנושא הבטיחות בחברה הקליקו כאן.

יצרנות ועצמאות

פעילותה של חברת אוליצקי מסתמכת בעיקר על כושר הייצור והתפוקה של החברה עצמה. במקרי הצורך משתפת החברה פעולה עם קבלני משנה המאפשרים לה להרחיב את פעילותה ולספק שירותים מסביב לשעון על מנת לעמוד בלוחות זמנים ובעבודות המחייבות רציפות 24/7 לאורך כל השנה.

מעורבות ויעילות

כאנשי ביצוע מנוסים שהתקדמו בחברה דרך שורה ארוכה של תפקידים, מגלים מנהלי החברה מעורבות יום-יומית בקבלת ההחלטות ובפתרון בעיות. מעורבות זו מאפשרת לקבל החלטות ולהניע תהליכים במהירות, להעניק סמכויות ולייעל את העבודה.

בקרת איכות

חברת אוליצקי פועלת במקצועיות ובשקיפות על מנת להבטיח ביצוע איכותי של הפרויקטים בהם היא מעורבת. בשל כך הרחיבה החברה את פעילותם של הממונים על בקרת איכות, היא מאפשרת להם לשהות באתרי העבודה לאורך תקופת העבודה ומספקת להם תשתיות מחשוב לעבודה בשטח. השקעה באיכות העבודה, וביצועה כראוי כבר בפעם הראשונה, מבטיחים יעילות בעבודה וצמצום ניכר בתיקונים.

איכות הסביבה

החברה מגלה רגישות ניכרת לצורך בשמירה על איכות הסביבה ופועלת בשיטתיות לשיקום האזורים שבהם היא פועלת על ידי שתילה וזריעה של צמחיה מתאימה. כמו כן, עושה החברה מאמצים לצמצום התנועה בשטחים בהם יש תנועה של חיות בר וצמחיה מוגנת. (כך, למשל, הפעילה החברה כלים כבדים דרך הים לצורך הטיית נחל ערבה, וצמצמה את נוכחותה בתוך שמורת הטבע שבאזור).

תרומה לקהילה

החברה שותפה לפרויקטים של תרומה לקהילה, במסגרת זו מעניקה החברה, בין השאר, תמיכה ותרומה כספית למחלקת הרווחה בדימונה.

 

 

 

בטיחות בעבודה היא ערך עליון בחברת אוליצקי. החברה מקדישה תשומת לב רבה ומשאבים לא מבוטלים כדי לטפח ולהטמיע בחברה ערכים של בטיחות בעבודה, שמירה על חיי אדם וחתירה מתמדת למצב של אפס תאונות. לצורך כך, מקיימת החברה הדרכות תקופתיות ומיוחדות בתחומי הבטיחות בעבודה, מרעננת נהלים ואוכפת בקפדנות נהלים אלו.

הדרכות

מחלקת משאבי אנוש בחברה אחראית לתוכניות הדרכה רבות ומגוונות בתחומי הבטיחות. בין השאר כוללת תוכנית זו הדרכות בטיחות קיץ וחורף לנהגים, קורסי נהיגה נכונה, הכשרת נהגים לנהיגה בכלים שונים, רענון נהלי בטיחות, קורסי אחזקה למכונאים ועוד.

פיקוח קפדני

בחברה פועל קצין בטיחות המקיים באופן תדיר פיקוח ובקרה על נהלי הבטיחות ועל הציוד. קצין הבטיחות אחראי לבדיקת הרישיונות של הנהגים והרכבים, בדיקת תקינותם של הרכבים, המשאיות וכלי צמ"ה, אספקה של ציוד מיגון ובטיחות ותחקירי אירועים.

לצד כל אלו מבצעת החברה גם ביקורות פתע כדי לודא שהעובדים עומדים על נהלי הבטיחות ומקפידים לשמור עליהם.

מערכת לניטור צי רכב

צי הרכבים והציוד הכבד של החברה מחובר למערכת טרפילוג, המספקת מידע על כל כלי הרכב בזמן אמיתי. המידע נוגע ל- 3 אספקטים:

בעיות מכניות: לחץ שמן, סתימות בפילטר האוויר, הפעלה אגרסיבית ולא נכונה של כלים מכניים כבדים ועוד.

מיקום גיאוגרפי: איכון של הציוד, מיקומו הגיאוגרפי, תחילת וסוף פעילות, הספקים

בטיחות: מהירות הנסיעה, בלימות חזקות, פניות חדות

המערכת שולחת התרעות על תקלות בטיחותיות ותקלות מכניות המופיעות על לוח השעונים והמחוונים המגיעות במיילים וובמסרונים לטלפונים הסלולריים של הנהגים והמנהלים.

 

 

קבוצת אוליצקי מחזיקה כ- 250 יחידות של ציוד מכני ממונע הכולל: רכינות קשיחות, משאיות ענק ל- 100 טון ול- 75 טון, יעים אופניים (שופלים), מחפרים, מפלסות, טרקטורים, בולדוזרים ועוד.

מוסך פרטי

לרשות החברה מוסך פרטי בשטח של כולל של 7 דונם ובו מחסן עם מלאי חלפים גדול לצורך טיפול שוטף ומהיר בכל הציוד והמיכון הכבד של החברה. החברה מעסיקה כ- 25 עובדי מוסך ובהם כ- 18 מכונאים ובעלי מלאכה.

שירותי מוסך באתרי העבודה

בכל אתר עבודה יש מוסך חזית ובו מבצעים פירוק של מכלולים ותיקונים. את הכלים המכניים הקטנים יותר מביאים ישירות למוסך הממוקם בבאר-טוביה. במוסך מבצעים תיקוני מכלולים ומעבירים לשטח צמיגים וחלקי חילוף.

 

לקוחות החברה